Twoje codzienne źródło porad,
informacji i rozrywki!

Wprowadź modę na komodę rss

Wprowadź modę na komodę

Wprowadź modę na komodę

Komoda to nierzucający się w oczy, wyjątkowy w swojej prostocie, a przy tym bardzo praktyczny mebel, który znajdziemy w prawie każdym domu. Według podań pierwszy model komody powstał we Francji w siedemnastym wieku. Konstrukcja opierała się o niezwykle pojemne szuflady, które zostały zamontowane w ścianie. Rozwiązanie to okazało się bardzo funkcjonalne i na jego wzór stworzono samodzielny twór, przypominający skrzynię z wysuwanymi szufladami. Od tego czasu powstało wiele modyfikacji, które sprawiły, że komoda to mebel, który świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni, łazience, czy salonie.

Gdzie postawić komodę?

Komoda, jako mebel niezwykle funkcjonalny może znaleźć zastosowanie niemalże w każdym pomieszczeniu. Jednak należy zwrócić uwagę, na wysokość oraz głębokość, aby nie zagracała miejsca w którym stoi, tylko pełniła rolę do jakiej jest stworzona, czyli wygodne składowanie rzeczy codziennego zastosowania. Mimo to, że komoda zwykle służy do przechowywania ręczników, pościeli, bielizny, czy odzieży – to dzięki swojej konstrukcji może być używana jako biurko, stolik, szafka nocna, czy szafka RTV. Ładne, estetycznie wykonane komody znajdziemy dziś w każdej sypialni, łazience, salonie, a także i w kuchni.

  • Komoda do salonu – doskonale zastąpi tradycyjną szafkę RTV pod telewizor, bądź też posłuży jako funkcjonalny stolik kawowy. Górna przestrzeń jest też często zagospodarowana jako miejsce do prezentowania pamiątek rodzinnych, fotografii, czy innych ozdób.
  • Komoda do sypialni – najczęściej służy do przechowywania bielizny, pościeli, czy drobiazgów osobistych. Dodatkowe zastosowanie komody w sypialni to, banalna szafka nocna, bądź coraz częściej spotykana toaletka, do wykonywania różnorodnych zabiegów kosmetycznych, czy układania fryzury.
  • Komoda do pokoju dziecięcego – oprócz tego, że jest miejscem do przechowywania ciuszków, akcesoriów i kosmetyków do pielęgnacji skóry niemowlęcia, to może również służyć jako przewijak.
  • Komoda do gabinetu – jest wykorzystywana do składowania różnorodnych dokumentów, a na jej powierzchni można poustawiać książki, firmowe katalogi, czy też czasopisma branżowe.
  • Komoda do przedpokoju – można ją zagospodarować jako szafka na buty, bądź miejsce do przechowywania czapek, szalików. Na powierzchni mebla stojącego w korytarzu zwykle też kładziemy torby, klucze i wszystkie inne rzeczy niezbędne przed wyjściem z mieszkania.
  • Komoda do łazienki – przechowujemy w niej ręczniki, kosmetyki, środki utrzymania czystości oraz wszelkie inne akcesoria codziennej pielęgnacji. Należy podkreślić, że komoda łazienkowa musi być wykonana z materiału zapewniającego właściwą odporność na wilgoć.
  • Komoda do kuchni – do składowania garnków, talerzy, produktów żywnościowych oraz przeróżnych sprzętów, które znajdują zastosowanie w kuchni. Tak jak komoda łazienkowa wymaga zabezpieczenia przed tłuszczem i parą wodą, które unoszą się podczas gotowania oraz łatwa w utrzymaniu czystości.

 

 

Każdy znajdzie coś dla siebie…, czyli rodzaje komód

Mimo tego, że w potocznym mniemaniu komoda to prostokątny mebel z szufladami istnieje wiele wariacji tej praktycznej szafki. Mogą być one dodatkowo wyposażone w drzwi zamontowane na zawiasach, bądź dwie pary drzwiczek otwierających się jak okiennice.

Komody mogą różnić się materiałem, z jakiego powstały. Do ich produkcji wykorzystywane jest drewno – sosna, buk, drewno drzew egzotycznych. Niskobudżetowa wersja to płyta MDF, która może być pokryta okleiną. Jeśli pragniemy, aby nasze wnętrze urzekało elegancją i luksusem, wybierzmy komodę lakierowaną, która może zająć centralne miejsce w salonie.

Warto też zwrócić uwagę w jakim stylu jest urządzony nasz dom. Szeroka oferta mebli dostępnych na rynku u możliwa pełną dowolność w urządzaniu wymarzonego mieszkania, jednak należy trzymać się wszelkich zasad estetyki i dobrego smaku, aby zachować spójność aranżacji zarówno pod względem stylu, jak i kolorystyki.


Orzechy piorące

Specjalny, naturalny składnik, który może być stosowany do prania w zastępstwie tradycyjnych, chemicznych środków.

czytaj wszytkie ›

Koszty wykończenia mieszkania

mieszkanie
Zdobycie własnego M to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. czytaj dalej ›